Okul Kütüphaneleri

A'dan Z'ye Kütüphane & Bilgi Evi Kurulumu'nda
Yerli yabancı kitap & film tedariğinde
Süreli Yayın aboneliğinde Kütüphane hizmetlerinde
Kütüphane malzemeleri tedariğinde
Matematik ve zeka oyunları uygulamalarında
Etkin hizmet ve müşteri odaklı çözümler …

İdeal Kültür olarak mevcut yada yeni kurulmuş olan okul kütüphanelerinin ihtiyaç duyabilecekleri her alanda kütüphane yerleşim planından kitap seçimine, kataloglanmasından kitapların raflara dizilmesine kadar her alanda A’dan Z’ye kütüphane hizmetleri vermekteyiz.

Kütüphane Kitap – Film İhtiyaç Listeleri:

Kütüphanelerin yerli yabancı kitap yada film tedariki hizmetlerinde ya kütüphane kendi ihtiyaç duyduğu kaynakları listeleyerek firmamıza gönderir yada kütüphaneler İdeal Kültür’e taleplerini iletir ve İdeal Kültür’den bir ihtiyaç listesi hazırlamasını ister. İdeal Kültür Kütüphane Hizmetleri Birimi de müşterinin talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik yerli-yabancı  yayınlardan oluşan bir ihtiyaç listesi oluşturur.

 

Yerli – Yabancı Yayın Tedarikleri:

Okul kütüphanelerinin ihtiyaçları doğrultusunda yerli - yabancı kitap yada film ihtiyaçlarının karşılanmasına  yönelik hizmet verilmektedir. Baskısı tükenmiş yayınlara yönelik istenilmesi durumunda sahaf araştırmaları da yapılmaktadır. 

Süreli Yayın Abonelikleri:

Okul Kütüphanelerinin kitap ve film ihtiyaçlarının yanında talep ettikleri dergilere yönelik süreli yayın abonelik hizmeti de verilmektedir. Kütüphaneler abone oldukları dergileri hızlı ve zamanında tedarik edebilmektedirler. Müşterilerimiz aynı zamanda abone oldukları dergilerin takibini online olarak ta yapabilmektedirler.

 

Kataloglama Hizmeti:

Kütüphanelerin tedarik ettiği kitapların ve diğer materyallerin LC yada Dewey kataloglamasına yönelik hizmetler verilmektedir.

Baskı ve cilt işlemleri:

Mevcut kütüphane koleksiyonunuzdaki cildi bozulmuş, yıpranmış eserlerin ciltlerinin hızlı ve kaliteli bir şekilde yenilenmesine yönelik hizmetler verilmektedir.

 

Kitap kaplama ürünleriyle kütüphanenizde bulunan kitapların ciltlemesini hızlı ve pratik şekilde yapabilirsiniz. Böylelikle kütüphanenizdeki mevcut yada yeni kitapların tahriş olmadan daha uzun süre kullanılabilmesi sağlanmış olur.

 

Eğitim destek araçları:

Okul öncesi eğitimden yüksek öğretime kadar eğitim kurumlarında verilen eğitimi destekleyen, öğrenme ve öğretme sürecini eğlenceli hale getiren uygulamalar geliştirilmiştir. Matematik laboratuarları, oyuncak kütüphaneleri, matematik ve zeka oyunları kulüpleri materyalleri gibi farklı uygulamalarımız vardır.