Kütüphane hizmetleri

Kütüphane koleksiyonlarınızı etkin bir şekilde geliştirmenize ve mevcut kaynaklarınızın daha uzun süre kullanımını sağlamanıza yardımcı olabiliriz…

Kütüphane Kolleksiyonu Oluşturma

Müşteri beklentileri ve kütüphanenin hedef kitlesine yönelik, kullanıcıların ihtiyaçları en etkin şekilde karşılayacak kütüphane koleksiyonu oluşturulmaktadır.

Mevcut kütüphane koleksiyonun analizi yapılarak kütüphane koleksiyonunu en etkin şekilde geliştirecek çözümler ortaya konmaktadır.

Kataloglama Hizmeti

Kütüphane yada Bilgi Evinizin tedarik ettiği kitapların ve diğer materyallerin LC yada Dewey kataloglamasına yönelik hizmetler verilmektedir.

Kitap Kaplama Ürünleri

Kütüphanenizdeki mevcut yada yeni kitapların tahriş olmadan daha uzun süre kullanılabilmesi için kitap ciltlemede pratik çözüm. Kısa zamanda kolayca kitaplarınızı ciltli hale getirerek kitaplarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Kitap kaplama ürünü;

  • Kitapların ciltlerinin yırtılmasını tahriş olmasını, canlılığının gitmesini önler.
  • Kitapların ciltlerini daha canlı ve parlak gösterir.
  • Çok ince olduğundan kitaplar esnekliğini korur ve kitapların orijinal şekli bozulmaz.
  • Yapıştırması kolaydır, klavuz çizgileri kaplama işleminde ölçülü bir şekilde yapıştırma yapmanızı sağlar.
  • Tekrar yapıştırılma özelliği vardır. Yapıştırma işleminde hata yaptınız veya kitabı kapladınız baktınız ki olmamış. Sorun değil iki saate kadar kabı kitabın cildine zarar vermeden çıkarıp tekrar kullanabilirsiniz.
  • Boyutlardaki seçenekler sayesinde elinizdeki kitapların boyutuna en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Baskı ve cilt işlemleri

Mevcut kütüphane koleksiyonunuzdaki cildi bozulmuş, yıpranmış eserlerin ciltlerinin hızlı ve kaliteli bir şekilde yenilenmesine yönelik hizmet verilmektedir.