Halk Kütüphaneleri

Kütüphanelerin, bilgi evlerinin, kurumların yada bireylerin talepleri
doğrultusunda ihtiyaç duydukları her türlü kitabın ve DVD'nin tedarik edilmesinde hızlı ve ekonomik çözüm…

İdeal Kültür olarak mevcut yada yeni kurulmuş olan kütüphanelerinin ihtiyaç duyabilecekleri her alanda kütüphane yerleşim planından kitap seçimine, kataloglanmasından kitapların raflara dizilmesine kadar her alanda A'dan Z'ye kütüphane hizmetleri vermekteyiz.

Kütüphane Kitap – Film İhtiyaç Listeleri:
Kütüphanelerin kitap yada film tedariki hizmetlerinde ya kütüphane kendi ihtiyaç duyduğu kaynakları listeleyerek firmamıza gönderir yada kütüphaneler İdeal Kültür'e taleplerini iletir ve İdeal Kültür'den bir ihtiyaç listesi hazırlamasını ister. İdeal Kültür Kütüphane Hizmetleri Birimi de müşterinin talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik kitaplardan oluşan bir ihtiyaç listesi oluşturur.

Kitap Tedarikleri:
Halk kütüphanelerinin ihtiyaçları doğrultusunda kitap ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik hizmet verilmektedir. Baskısı tükenmiş yayınlara yönelik istenilmesi durumunda sahaf araştırmaları da yapılmaktadır.

Kataloglama Hizmeti:

Kütüphanelerin tedarik ettiği kitapların ve diğer materyallerin LC yada Dewey kataloglamasına yönelik hizmetler verilmektedir.

Baskı ve cilt işlemleri:

Mevcut kütüphane koleksiyonunuzdaki cildi bozulmuş, yıpranmış eserlerin ciltlerinin hızlı ve kaliteli bir şekilde yenilenmesine yönelik hizmetler verilmektedir.

Kitap kaplama ürünleriyle kütüphanenizde bulunan kitapların ciltlemesini hızlı ve pratik şekilde yapabilirsiniz. Böylelikle kütüphanenizdeki mevcut yada yeni kitapların tahriş olmadan daha uzun süre kullanılabilmesi sağlanmış olur.

Eğitim destek araçları:
Okul öncesi eğitimden yüksek öğretime kadar eğitim kurumlarında verilen eğitimi destekleyen, öğrenme ve öğretme sürecini eğlenceli hale getiren uygulamalar geliştirilmiştir. Matematik laboratuarları, oyuncak kütüphaneleri, matematik ve zeka oyunları kulüpleri materyalleri gibi farklı uygulamalarımız vardır.